Roostevaba metalli lihvimine ja poleerimine

Miks on vaja töödelda roostevaba terast?

Roostevaba metalli lihvimine ja poleerimine parandab eseme esteetilist külge, samas on sellel praktiline ja kaitsev funktsioon.

Roostevaba terase lihvimise ja poleerimise käigus vähendame korrosiooniohtu ja muudame pinna siledamaks. Mida siledam on roostevaba terase pind, seda vähem koguneb metalli pinnale mustust ja baktereid. Lihvimise ja poleerimisega tagame metallpinna pikema eluea.

Poleeritud ja lihvitud roostevaba terase kvaliteeti hinnatakse pinnakareduse järgi. Pinnakaredust hinnatakse väärtuse Ra järgi, mille tulemused avaldatakse tavaliselt mikromeetrites. Ra näitab pinnakonaruste aritmeetilist keskmist väärtust. Rq näitab kõrgeimate tippude keskmist väärtust.

Pinnakareduseks nimetame lõikeriistaga (lihvpaber, poleerketas/poleerpasta) tekitatud lõikejälgede sügavust töödeldud pinnal.

Lihvpaberi karedusRq, mikromeeterRa, mikromeeter
P802,021,8
P1201,471,32
P1501,21,06
P1800,860,76
P2400,430,38
P3200,360,3
P5000,20,18
P6000,150,13

Roostevaba metalli kasutusvaldkond

Roostevaba metalli kasutatakse palju toiduainetetööstuses ja meditsiinitööstuses. Üheks põhjuseks tõik, et materjal on antibakteriaalsete omadustega ja vastupidav.

Vastupidavus ja kaitse bakterite eest saavutatakse poleerimisprotsessi käigus.

Sellepärast on väga oluline leida õige pinnakaredusaste.

Läikivama ja siledama pinna saavutamiseks tuleb roostevaba metalli töötlemisel rohkem lisatööd teha ning kasutada peeneteralisi poleerpastasid.

Väga oluline on viimistluse valimine. Tõenäoliselt soovite pikka kasutusiga, korrosioonikindlust ja võimalikult vähest hooldusvajadust. Õige viimistlus on viis, kuidas tagada, et roostevaba teras käituks nii nagu parasjagu vaja.